TOP TEENS

kategorie seniorky

Představení skupiny

S tím, jak se nám dařilo udržet si v klubu děvčata starší 15 let, vyvstala touha založit skupinu i pro středoškolská děvčata. V roce 2015 jsme pro ně založili skupinu s názvem Top Teens, která měla zprvu jen 9 děvčat, v současnosti se počet pohybuje kolem 20. Děvčata trénují dvakrát týdně. Tréninky jsou zaměřeny na zdokonalování ladnosti a ženskosti v pohybu, na preciznost a rychlé změny útvarů ve skupinových choreografiích, na nejvyšší úroveň práce s pompony. Kromě dvou skupinových choreografií a pochodového defilé nacvičují i miniformace, dua a sóla. Některá děvčata pomáhají jako instruktorky s tréninkem mladších děvčat.

Skupina Top Teens získala již mnoho titulů Mistryň ČR, Mistryň Evropy a v roce 2022 dokonce titul mistryň světa v kategorii pom pom open na Mistrovství světa v Cirkvenici.

Výběr z fotogalerie

Těžké prvky, rychlost, ladnost, Topky tančí všem pro radost.

previous arrow
next arrow
previous arrow
next arrow

Trenérky týmu Top Teens

 

Petra a Zuzana jsou skvělou trenérskou dvojicí. Kromě trénování zvládají také
roli maminek, a tak se u skupiny Top Teens střídají, jak je potřeba.

 

Petra Neuwirthová

Zuzana Šostáková

Zuzka připravuje děvčata na soutěže v sekci pom-pom klasik a na svých trénincích se zaměřuje na posilování a držení těla, které je pro klasickou mažoretku velmi důležité. Dělat klasik pro „TOPKY“ (což v naší trenérské řeči znamená nacvičit pódiovou choreografii a pochodové defilé), je ale pohlazením na duši. Děvčata toho už mnoho umí, dokážou sdílet své postřehy, nápady a názory na vznikající choreografie. Toho si Zuzka velmi cení. V roce 2019 přivedla děvčata k metě nejvyšší, a to ke zlatu v mezinárodní soutěži spojené s Mistrovstvím Evropy.

Petra se zaměřuje na sekci show. Nikdy nezapomeneme na její první skupinovou choreografii, kde perfektně domyslela práci se třemi barvami pomponů, což je pro choreografa velmi těžké. Její rockerská duše se odráží na výběru hudby i na volbě tanečních prvků. Zvedá děvčatům laťku využíváním akrobacie ve velké rychlosti. První trenérský úspěch zažila získáním 2. místa v soutěži Opavská růže 2018. Bylo to pro Top Teens první cenné umístění se sestavou show. Stejně jako Zuzka, tak i Petra je ráda, když se děvčata podílejí se svými nápady na tvorbě choreografie. Přispívá to k tvůrčí a přátelské atmosféře.

Videopředstavení Top Teens

Vystoupení Top Teens

Mistrovství Evropy mezinárodní asociace IAM

Toto video bylo natočeno na Mistrovství Evropy mezinárodní asociace IAM – 16th European Champinship of Majorette-Sport Merry Majorette International Cup, které se konalo 15.–18. srpna 2019 v maďarském Győru. Škoda, že nám nebylo umožněno pořídit záběr z pohledu poroty, protože by ještě více vynikla krása a dokonalost. Je to skladba pro sekci pom klasik. Kapitánkou je Jana Viktorie Šimonová. Krásná choreografie i výběr prvků oslnily porotu natolik, že nám italská rozhodčí přišla osobně poděkovat za skvělý zážitek. Nikoho tedy nepřekvapilo, že skupina TOP Teens tímto získala zlatou medaili.

Slova chvály a povzbuzení

Každý trenér ví, jak je těžké udržet si sportovce ve věku mezi 15 a 20 lety. Je to období, kdy se přechází ze základní školy na střední, ale také období prvních lásek. Pokud si klub dokáže děvčata tohoto věku udržet, pak to ukazuje na jeho kvality. Je to velký úspěch, když děvčata zvládnou školu, trénink i rande. Kdysi prezident jedné mezinárodní mažoretkové asociace řekl, že hotovou mažoretkou se děvčata stávají až v 15 letech. Zuzce i Petře se daří děvčata motivovat k tomu, aby v klubu zůstaly a toho si velmi vážíme. A taky doufáme, že se z některých stanou úspěšné trenérky.

Marcela Křížová, zakladatelka AP klubu