Zuzana
Šostáková

trenérka týmu Top Teens
licence B

 

email: krizova.zuzana@seznam.cz

medailonek

Trenérka skupiny Top Teens

  • TOP TEENS / 19 členek

Zuzana Šostáková je od založení AP klubu členkou výboru. V roce 2009 se stala asistentkou trenéra. V roce 2017 trénovala skupinu Teens a od roku 2018 je trenérkou skupiny Top Teens. Byla mažoretkou ostravského klubu Andria.

NĚCO MÁLO O MNĚ

Ahoj,
jsem Zuzka a věnuji se mažoretkovému sportu již od roku 2000. Tehdy mě ke klasickým mažoretkám přivedla mamka, Marcela Křížová. Kdo jiný, vždyť jsem byla 11 letá holka. 😊

Prošla jsem dvěma ostravskými kluby a moc mě to bavilo. Někdy kolem roku 2004 se v Česku začala objevovat mažoretková sekce pom-pom, která byla na úplném počátku a nás to v klubu začalo dost zajímat. Vyráběly jsme pom-pomy z igelitových sáčků a účastnily se prvních soutěží, jak ve skupině, tak i v duo formaci a tímto jsem úplně odložila twirlingovou hůlku. Tehdy byl tento sport ještě v plenkách a vypadal zcela jinak než to, co můžeme na soutěžích vidět dnes.

Všechny tyto kroky a možná i různá náhodná setkání s lidmi, kteří pom – ponům fandili stejně jako já a mamka, nakonec vedly k tomu, že byl založen AP klub a já jsem se stala také jeho součástí. Po celou jeho existenci jsem členkou výboru a podílím se na jeho chodu. Zároveň jsem se nárazově věnovala choreografii. Za svůj první choreografický úspěch považuji úžasné umístění týmu Teens v roce 2017, kdy se holky na mistrovství Evropy v Itálii umístily na krásném 3. místě! Na skladbě jsem spolupracovala s mamkou, která tehdy tým vedla. Velkou radost jsem měla i v roce 2019, kdy tým Top Teens, již pod mým vedením, získal 1. místo na Mistrovství Evropy v Maďarsku v sekci pom–pom klasik.

Věřte, že každý rok, každá sezóna je pro mne velkou výzvou! I když se tomuto sportu věnuji přes 20 let, neberu přípravu choreografií na lehkou váhu a vždy se snažím náš um posunout o level výš, protože naše holky si to zaslouží.

Do roku 2023 jsem trénovala tým Top Teens společně s Peťou Neuwirthovou a byla členkou skupiny Výběr z Bobulí. Momentálně však pozoruji tyto týmy a celý AP klub jen zpovzdálí, protože jsem se stala maminkou 2 dětí. Doufám ale, že brzy budu moct opět tvořit choreografie a užívat si další úspěchy našich super holek!

AP klub je pro mě jako druhá rodina. Jsem moc ráda, že můžu být jeho součástí, poznávat stále nové úžasné lidi a vidět, jak se holky rozvíjí, rostou a dospívají. Jsem na všechny hrdá.

Zuzka

Napsat Zuzaně

Chcete-li se s Zuzkou spojit, můžete ji zaslat zprávu prostřednictvím formuláře.
Ráda odpoví na jakékoliv otázky týkající se AP klubu.

Souhlas se zpracováním osobních údajů