PÍSNIČKA

AP KLUBU

AP klub je náš tým

hudba: Mlock
text:     Karel Staněk / Zuzana Šostáková
zpěv:    Vendula Martiníková / Aneta Maliková

Klubová hymna

Jednoho letního dne roku 2019 seděla naše „šéfka“ Marcela u počítače a hledala na Youtube hudbu pro novou sestavu. Moc se jí to nedařilo. Vše, co se jí líbilo, už tu jednou bylo. Najednou se v řadě videí objevila sama od sebe písnička švédské skupiny Troll (zpívaná anglicky) s veselým videem. Upoutala jednoduchým rytmem a chytlavou melodií. Melodie se Marceli v uších usadila a přišel nápad! Bylo by fajn, kdyby AP klub měl svou písničku? Jo, to by bylo fajn! Ale to bychom to museli mít v češtině…

Nápad byl tedy na světě, ale k realizaci vedla ještě dlouhá cesta.

  • Kdo píseň česky otextuje?
  • Kdo nahraje hudbu?
  • Kdo píseň nazpívá?
  • A kdo to nakonec vše spojí dohromady?
  • Natočíme i videoklip.
  • Křest písničky.

Takže pěkně popořádku.

Jak vznikal český text

První nástřel sepsala Zuzka. Stačilo se totiž zaposlouchat, zavřít oči, představit si naše super holky a při kafíčku napsat slova na písničku. Ale co kdyby se na to podíval ještě i nějaký ostřílený muzikant? Oslovily jsme Karla Staňka a ten nás neodmítl. Jeho text byl úžasný, a tak se oba návrhy doplnily a vznikl z toho chytlavý popěvek.

AP klub je náš tým

1. sloka

Nana ná ná ná, nana ná ná ná,
nana ná ná ná , nana ná ná ná,
Nana ná ná ná, nana ná ná ná,
AP klub je náš tým.
Nana ná ná ná, nana ná ná ná,
nana ná ná ná, nana ná ná ná,
Nana ná ná ná, nana ná ná ná,
to je náš super tým, ouoh super tým.

První krok a už tě máme,
v očích odlesk všech pomponů,
vlnění boků tě vtáhne,
do krás tanečních výkonů.

Vokal:
Jen ty to víš, jen ty to víš, jak tančím ráda
Jen ty to víš, jen ty to víš, tančíme dál ...


Refrén:
Podívej, podívej, mávám na tebe,
ruce své, ruce své, zvedám do nebe,
ladným krokem svým kráčím k vítězství,
to je náš super tým, vóuoo AP tým


Nana ná ná na, nana ná ná ná,
nana ná ná ná, nana ná ná ná,
Nana ná ná ná, nana ná ná ná,
to je náš super tým, ouoh AP tým.

2. sloka

Z tváří nám úsměvy září,
my holky máme pevný krok.
Tohle to nás prostě baví
AP klub jde na útok.

Vokal:
Jen ty to víš, jen ty to víš, jak tančím ráda
Jen ty to víš, jen ty to víš, tančíme dál ...


Refrén:
Podívej, podívej, mávám na tebe,
ruce své, ruce své, zvedám do nebe,
ladným krokem svým kráčím k vítězství,
to je náš super tým, óuoo AP tým


Sólo kytara

Refrén:
Podívej, podívej, mávám na tebe,
ruce své, ruce své, zvedám do nebe,
ladným krokem svým kráčím k vítězství,
to je náš super tým, vóuoo AP tým


Vše co chceme říct, není jen nic víc,
AP klub tu je, ten nás spojuje,
spolu tancujem, fér play bojujem,
to je náš super tým, ouou AP tým.

Nana ná ná ná, nana ná ná ná,
nana ná ná ná, nana ná ná ná,
naším poselstvím je jít k vítězství,
to je náš super tým, ouou AP tým.

© 2021 Text: Karel Staněk
poslední sloka Zuzana Šostáková

Zpěvák a textař Karel „Stenky“ Staněk

Oslovení Karla Staňka s nabídkou otextovat naši novou písničku „AP klub je náš tým“ byla pro nás jasná volba. Karel je Brušperák, výborný muzikant, textař a zpěvák skupiny KARM. Slovo dalo slovo a Karel se pustil do práce. Jeho úžasný text skvěle doplňuje nálady a pocity,  kterými se děvčata AP klubu při tanci prezentují, stejně jako vystihuje hodnoty celého klubu.

Celý text perfektně navázal na sloku vytvořenou již v začátcích naší trenérkou Zuzkou Šostákovou, kdy bylo vše kolem písně teprve v našich představách a byl to náš jeden velký sen, který nám svou velkou měrou pomohl uskutečnit i Karel „Stenky“ Staněk.

Jak se nahrávala hudba

Text už máme, ale jak jej zasadit do hudby? Jediná možnost je tu hudbu vytvořit znovu. Ale jak?

Skupina Mlock

V Brušperku je několik kapel, ale s muzikanty skupiny MLOCK se Marcela zná osobně. Oslovila nejdříve jejich klávesistu a mluvčího Marka Kovala. S velkou pokorou a prosbou za všechny trenérky žádala, jestli by si originál písně poslechl a probral s kapelou možnost nahrávky.

Víme totiž, že jejich rocková srdce jsou v nesouladu s popem. Marek po několika dnech zavolal a naše nadšení nezastavil. „My do toho jdeme, ale bude to znít trochu jinak.“ A to nám nakonec vůůůůůůůbec nevadilo.

Výběr zpěvaček

Korona vše zbrzdila, nakonec v létě 2020 byla hudba hotová a začaly jsme hledat zpěvačky. Zprvu jsme vsadily na 6 talentovaných dívek. Nakonec zůstaly dvě. Vendula Martiníková a Aneta Maliková. Rozdělily si hlasy, refrény, vokály a začaly trénovat hlasivky. Klobouk dolů před nimi!

Finální mix nahrávky

Finální mix je jedna z velmi důležitých fází práce v nahrávacím studiu. Mělo by se mu
věnovat stejné množství času jako samotnému nahrávání.

Petr „Kuba“ Kubíček

Teď už nám chyběl jen někdo, kdo to dá všechno dohromady. Marek Koval nám doporučil kytaristu skupiny HEC Petra Kubíčka, který vlastní patřičné vybavení. Vhodný prostor s dobrou akustikou jsme našli v sále naší základní školy mezi oponami. 

Vendulka a Anetka naladily hlasivky a po 4 hodinách bylo nazpíváno dost materiálu ke zpracování. Teď už jen všechny ingredience smíchat a to se Petrovi podařilo na jedničku! 

Přehrát písničku

Křest písničky

Písnička byla hotová po Velikonocích 2021 a premiéru měla společně s tanečkem na tradiční AP klubové Závěrečné dne 24. 6. 2021 na fotbalovém hřišti SK Brušperk. Křestu se zúčastnili i hudebníci skupiny Mlock Marek Koval, Rosťa Monar a Martin Lisický, kteří písničku nahráli, Karel Staněk, který se postaral o český text a Petr Kubíček, jenž provedl výsledný mix písničky. Snad se bude líbit a stane se „hymnou“ našeho AP klubu.

Přejme ji dlouhý život.

Videoklip

Co by to bylo za písničku bez videoklipu?

Tereza a Markéta

Aby bylo možné videoklip natočit, bylo nutné připravit taneční choreografii a tohoto úkolu se ujala naše zkušená trenérka Tereza Masopustová společně s naší úspěšnou členkou skupiny Top Teens a asistentkou trenéra Markétou Babincovou. 

Choreografie se povedla na výbornou a AP klubová děvčata se ji brzy naučila o čemž se můžete sami přesvědčit ve videu.

DĚKUJEME VŠEM, KTEŘÍ SE NA VZNIKU PODÍLELI!