Petra
Neuwirthová

trenérka týmu Top Teens
licence B

 

e-mail: petrakrecmerova@email.cz

medailonek

Trenérka skupiny Top Teens

  • TOP TEENS / 19 členek

Petra Neuwirthová je naší trenérskou posilou od roku 2018, kdy úspěšně absolvovala náročný kurs k získání trenérské licence. V AP klubu je od jeho založení v roce 2007. Během kariéry mažoretky dosáhla na mnoho medailových ocenění a od roku 2017 je trenérkou Top Teens.

NĚCO MÁLO O MNĚ

Ahoj,
mé jméno je Petra a jsem trenérka AP klubu. Miluju hudbu, tanec, jógu a jakýkoliv pohyb, při kterém můžu prozkoumávat a pozorovat přírodu, jako je například turistika, cyklistika, běh, nebo jen dlouhé procházky.

Od malinka jsem byla nezastavitelná. Nejvíc mě bavilo metat hvězdy po zahradě a pohybovat se na jakoukoliv hudbu. Mamka mě proto přihlásila do tanečního kroužku, kde jsem se naučila úplné základy tance a gymnastiky. Navštěvovala jsem i latinskoamerické tance, ale to pravé ořechové přišlo až ve třetí třídě, kdy se otevřel kroužek aerobiku, který se později proměnil v AP klub. Tehdy jsem ani netušila, jak důležitá součást mého života to bude.

V roce 2015 jsme s Terkou Masopustovou dostaly šílený nápad, že si vymyslíme duo. Možná by to nebylo tak šílené, kdyby tento nápad nepřišel pouze dva týdny před soutěží, ale asi právě to nás tolik naučilo. Na soustředění jsme duu věnovaly každou volnou minutu, nakonec jsme postoupily až na ME do Francie, kde jsme si prožily jeden z nejkrásnějších zážitků v kariéře mažoretky, a to nás nejspíš motivovalo k dalšímu krůčku. Pomalu, ale jistě jsme se Marcelce „koukaly pod ruce“ víc a víc a v roce 2017 jsme daly dohromady první choreografie pro skupinu Top Teens. Nikdy by mě nenapadlo, že bych něco takového uměla vytvořit, a že mě to bude tak děsně bavit.

V roce 2018 jsem získala licenci trenéra mažoretek kategorie B. Na trenérství mě nejvíc baví pozorování jak osobního, tak tanečního růstu holek. Vždy se jen lehce usměju pod nosem, když vidím, s jakou lehkostí zvládají prvek, o kterém mi tvrdily, že ho nikdy nezvládnou. Když se chce, všechno jde. Tuhle větu ode mě znají holky nejspíš až moc dobře. Momentálně trénuji společně se Zuzkou Šostákovou skupinu Top Teens.

AP klub mě toho naučil spoustu, když opomenu lásku k pohybu, je to hlavně týmový duch, disciplína a zodpovědnost. Tyto hodnoty se také snažím předávat holkám.

Petra

Napsat Petře

Chcete-li se s Petrou spojit, můžete ji zaslat e-mail prostřednictvím formuláře.
Ráda odpoví na jakékoliv otázky týkající se AP klubu.

Souhlas se zpracováním osobních údajů