Tým AP klub

Brušperk

SKUPINY

Historie a současnost

Když jsme v roce 2007 AP klub zakládali, přihlásilo se nám 42 děvčat, které jsme rozdělili do 2 skupin – kadetky a juniorky. Z kadetek se v roce 2009 oddělila děvčata ve věku 5–8 let a vznikla tak nová skupina – přípravka. V témže roce byl založen rodičovský tým, který od samého počátku nesl název Výběr z bobulí.

V roce 2012 jsme pojmenovali i dívčí skupiny, a to: přípravka Miniapolenky, kadetky Apolenky, juniorky Teens. V roce 2014 jsme z Miniapolenek oddělili holčičky ve věku 5–6 let a vznikla skupina v kategorii děti s názvem Malenky. Miniapolenky od té doby soutěží v kategorii kadetky mladší.

V roce 2015 jsme založili skupinu kategorie seniorek s názvem Top Teens. AP klub se tímto zařadil mezi velké kluby, které mají dostatek děvčat pro skupinové choreografie ve všech věkových kategoriích – děti, kadetky mladší, kadetky starší, juniorky, seniorky, rodičovský tým.

20122023

Současné obsazení jednotlivých skupin

Malenky

Miniapolenky

Apolenky

Teens

Top Teens

Bobule

V roce 2007, kdy byl klub založen,
vzniklo také naše krásné logo.

Soutěžní kategorie

děti a kadetky mladší

V této dětské kategorii jsou děvčátka ve věku 5–6 let (Malenky) a 7–9 let (Miniapolenky), které se s mažoretkovým sportem seznamují od úplných začátků a postupně získávají zkušenosti i na poli soutěžním.

kadetky starší a juniorky

Do kategorie starší kadetky a juniorky jsou zařazena děvčata ve věku 9–11 let (Apolenky) a 12–14 let (Teens), které patří již ke zkušeným mažoretkám a dlouhodobě jsou to naše velmi úspěšné skupiny, ktere pravidelně získávají soutěžní ocenění.

seniorky a rodičovský tým

Velmi atraktivní kategorie opravdových mažoretek, které se nezřídka setkávají na společném parketě se svým rodičem. Tyto dívky a ženy mažoretkový sport opravdu milují a při vystoupeních je to znát. V kategorii seniorky soutěží dívky ve věku 15–20 let, podmínkou pro vstup do rodičovského týmu je pouze věk 26 let a více.