Tréninky
Trénink a příprava na soutěž
mají být obtížnější než soutěž samotná
Rozvrh tréninků
Tréninkovým zázemím pro náš klub je sportovní hala a školní tělocvična a od sezóny 2021–2022 taktéž sál Národního domu. Od září 2022 budou i Malenky trénovat jako ostatní skupiny dvakrát týdně. Tréninky Výběru z bobulí probíhají nadále pravidelně jednou týdně. Miniapolenky, Apolenky, Teens a Top Teens trénují dvakrát, před soutěžemi i třikrát týdně. Tréninky sóloformací jsou v různých časech dle domluvy a individuálních potřeb. Pro skupiny Teens a Top Teens jsou od sezóny 2022–2023 nově zařazeny 1x týdně i kompenzační cvičení.
MALENKY
ÚTERÝ
tělocvična 13–14 h
ČTVRTEK
tělocvična 13–14 h
MINIAPOLENKY
ÚTERÝ
sportovní hala 15–16 h
ČTVRTEK
tělocvična 15–16 h
APOLENKY
ÚTERÝ
tělocvična 15–16 h
ČTVRTEK
sportovní hala 15–16 h
TEENS
ÚTERÝ
tělocvična 16:15–17:15
ČTVRTEK
sál U Hynečků 16:15–17:15
TOP TEENS
ÚTERÝ
tělocvična 17:15–18:30
ČTVRTEK
sál U Hynečků 17:15–18:30
VÝBĚR Z BOBULÍ
ČTVRTEK
tělocvična 19:30–20:30
TEENS
PÁTEK
sál Národního domu
16:00-17:00
KOMPENZAČNÍ CVIČENÍ
TOP TEENS
PÁTEK
sál Národního domu
16:00-17:00
KOMPENZAČNÍ CVIČENÍ
Rozpis trenérek na sezónu 2023/24
- Malenky: T. Masopustová
- Miniapolenky: T. Masopustová a M. Babincová
- Apolenky: J. V. Šimonová
- Teens: T. Masopustová
- Top Teens: P. Neuwirthová
- Výběr z bobulí: M. Křížová
Tréninková zátěž
dní v roce
dnů v měsíci
dny v týdnu
hodin ročně
hodin měsíčně
hodiny týdně
Pom klasik
Sekce klasik již v názvu napovídá, že jde o tradiční pojetí mažoretkového sportu. Kostým musí být ve stylu klasické mažoretky – šaty, sukně a sako, lodička nebo klobouček a pro kategorii junior, senior jsou povinné kozačky. Velká formace musí mít kapitánku. Skladba musí obsahovat pochod a to minimálně 8 dob. Hudba k choreografii musí být nezpívaná a v orchestrální úpravě. Kapitánka musí být odlišená od ostatních mažoretek, např. jinou barvou uniformy. Nejsou povoleny akrobatické prvky a zvedačky, soutěžní sestava musí zahrnovat povinné prvky. Někdy je povolen příchod a odchod na hudbu. Příchod je ukončen pozdravem, odchod je pozdravem zahájen.
Pom Show
Choreografie Pom show již připomínají roztleskávačky více. Oblečení, obuv i hudba mohou být jakékoliv. Povoleny jsou všechny druhy akrobatických i gymnastických prvků včetně zvedaček. Kapitánka již nemusí být kostýmově odlišena jako v klasiku. Bez omezení je taktéž práce s náčiním. Sestava musí obsahovat povinné prvky a navíc také kombinaci třech gymnastických nebo akrobatických prvků provedených za sebou alespoň podskupinou (tzn. nejméně 30% počtem děvčat na taneční ploše). Skladba začíná zahajovací pózou a končí závěrečnou pózou. Příchod a odchod na taneční plochu je bez hudby a bez složité choreografie.
Pochodové Defilé
Pochodové defilé je původní disciplínou mažoretek. Mažoretky vznikly ve Francii právě proto, aby pochodovaly (defilovaly) za „majorem“, který bouchal do pochodu na buben. V rámci choreografie je možné zastavení a krátkodobé předvádění choreografie na místě. V uvedeném čase, dle vybrané pochodové hudby, musí celý tým projít trasu ze startovní čáry až za cílovou čáru. V cíli má být směrem k porotě provedena závěrečná póza. Defilé musí mít vyvážené tempo po celé soutěžní trase. Pochod vpřed je základním prvkem, povoleny jsou taneční kroky. V defilé pom-pom show jsou povoleny všechny akrobatické i gymnastické prvky, v klasiku nikoliv. Defilé pro show je dlouhé 100 m, pro klasik 60 m.