MALENKY

 kategorie děti

Představení skupiny

V roce 2009 jsme pro velký zájem otevřeli novou skupinu pro děvčátka ve věku 5–7 let jako „přípravku“. Od roku 2014 má tato skupina název Malenky. Od počátku tuto skupinu trénuje naše zkušená trenérka Gabriela Maliková. Děvčata trénují jednou týdně. Tréninky jsou zaměřeny na základní pohybovou a rytmickou průpravu, gymnastiku a práci s pompony na úrovni I.–II. Každoročně se zúčastňují 1 nepostupové soutěže (Opavská růže, Stars Cup) a 1 postupové soutěže (kvalifikační kolo soutěže mistrovství ČR, Děti fitness proti drogám v současnosti přejmenováno na Mia festival).

Soutěží v kategorii skupiny pompom děti. Každým rokem se jim daří získat alespoň jedno medailové ocenění.

 

Výběr z fotogalerie

Pro radost si poskakují, točí se a běhají,

z kytičky se vyklubaly, Malenky vám tancují.

previous arrow
next arrow
previous arrow
next arrow

Trenérka týmu Malenky

Gabriela Maliková je trenérkou a členkou výboru AP klubu od roku 2009. Věnuje se mladším děvčatům.
Trénuje skupinu Malenky a do roku 2022 i Apolenky, které každoročně přiváděla k medailovým oceněním.

 

Gabriela Maliková

Gabka Maliková trénuje skupinu Malenky od samého počátku. Tréninky připravuje s ohledem na jejich věk 5–7 let. Jde o jednoduché a zábavné tanečky a pohybové hry, kterými se prohlubuje vztah k pohybu a rytmu. Ke každému děvčátku má individuální přístup, respektuje jejich schopnosti a pohybové možnosti. Trénuje s nimi také práci s náčiním – pompony. Při výběru hudby pro skupinovou choreografii většinou hledá písničky z českých pohádek, které jsou tomuto věku nejbližší.

Videopředstavení Malenek

Video

Vystoupení Malenek

Mistrovství Moravy mažoretek asociace MAC

Ve videu uvidíte skupinu Malenky se soutěžním vystoupením z roku 2019. Soutěž proběhla 13. 4. 2019 v naší Brušperské sportovní hale pod názvem Mistrovství Moravy mažoretek asociace MAC. Malenky obsadily 2. místo v kategorii děti. S touto soutěžní sestavou si zasoutěžily i na nepostupové soutěži Opavská růže, kde získaly také stříbrnou medaili.

Slova chvály a povzbuzení

Malenky jsou skupinou, od které neočekáváme získávání cenných kovů, ačkoliv se jim skoro každý rok nějaké medaile na krku houpou. Mají velkou pochvalu, když tančí s úsměvem. Jsme si vědomi toho, že v tomto věku můžeme děvčátka pro mažoretkový sport získat, nebo taky navždy ztratit.

Marcela Křížová, vedoucí AP klubu