Tereza Masopustová

Vedoucí AP klubu
trenérka týmů Malenky, Miniapolenky a Teens
licence B

 

email: masopustova.tereza@email.cz

medailonek

Trenérka skupin Malenky, Miniapolenky a Teens

  • MALENKY / 19 členek
  • MINIAPOLENKY / 29 členek
  • TEENS / 28 členek

Tereza Masopustová je v AP klubu od jeho založení v roce 2007. Je naší velmi úspěšnou a medailemi oceňovanou odchovankyní. V sezóně 2017 trénovala skupinu Top Teens, nyní trénuje skupiny Teens, Miniapolenky a od roku 2023 také naši přípravku Malenky. V roce 2023 se stala vedoucí AP klubu. Je patronkou a organizátorkou příměstských táborů pod záštitou našeho klubu.

NĚCO MÁLO O MNĚ

Zkušenosti s tancem jsem sbírala od první třídy. Navštěvovala jsem taneční kroužek, latinsko-americké tance a AP klub od úplného začátku.

Nikdy jsem neudělala kotoul, nevyšplhala na tyč, za to hýbat se do hudby mě fakt bavilo. Zlom nastal asi v roce 2015, kdy jsem si vymyslela první sólo, první duo nám s Péťou Krečmerovou zabralo jen pár chvil a vznikla skupina Top Teens. A my jsme do toho začaly Marcelce pořádně kecat.

O rok později jsme se na trénincích o slovo hlásily ještě častěji a v roce 2017 vznikly naše první skupinové choreografie. Ač moje medailová sbírka čítá bezmála 60 kousků a na diplomech bych našla pár titulů, troufám si říct, že sbírání umístění nebylo to pravé ořechové, co bych od života chtěla. A tak jsem soutěžní kariéru pověsila na pomyslný hřebík a začala se naplno věnovat trenérství.

Školení na tanec, gymnastiku a práci s náčiním mi ale najednou nestačilo. Zodpovědnost za děti na tréninku mě přiměla zjistit si více, jak lidské tělo funguje. Udělala jsem si kurz na trenéra fitness, a kromě tance jsem začala trénovat také běžnou populaci. Snažím se lidem ukázat, že sport by měl být součástí každého z nás.

AP klubu jsem vždy nejen já, ale také celá má rodina, podřídili vše. A tak když mi Marcela Křížová nabízela, zda AP klub po ní převezmu, neváhala jsem ani sekundu a s dojatým výrazem kývla. Od září 2023 jsem tak vedoucí klubu a uvidíme, kam nás další apklubové kroky zavedou.

V současné době trénuji skupinu Malenky, Miniapolenky a Teens, pořádám taneční příměstské tábory a každý den dělám vše možné i nemožné pro to, aby AP klub stále rostl.

AP klub pro mě nikdy nebyl jen kroužek, ale způsob života!
A právě to se snažím předat holkám.

Tereza

Napsat Tereze

Chcete-li se s Terkou spojit, můžete ji zaslat zprávu prostřednictvím formuláře.
Ráda odpoví na jakékoliv otázky týkající se AP klubu.

Souhlas se zpracováním osobních údajů