APOLENKY

kategorie kadetky

Představení skupiny

Rok po založení AP klubu jsme děvčata rozdělily dle věku do dvou skupin – kadetky a juniorky. Kadetky v roce 2012 byly pojmenovány jako Apolenky. Toto jméno se nabízelo, protože má na začátku písmena AP. V této skupině jsou děvčata ve věku 9–11 let. Děvčata trénují dvakrát týdně. Tréninky jsou zaměřeny nejen na taneční a gymnastickou průpravu a práci s pompony, ale i na zvládnutí dvou pódiových skupinových choreografií. Některá děvčata navíc soutěží i v sólových vystoupeních. Každým rokem se Apolenky zúčastňují nepostupových i postupových soutěží v kalendáři mažoretkových asociací, kde získávají i ve finálových kolech medailová umístění. Zpravidla postupují i na Mistrovství Evropy.

V roce 2022 získaly titul mistryně světa v kategorii pom pom open a titul II. vicemistryně světa v kategorii pom pom show na Mistrovství světa v Cirkvenici.

Výběr z fotogalerie

Levá, pravá, ruka, noha, dřepni, pokrč kolínka,

ladné tělo, hezký úsměv a je z Tebe Apolenka.
previous arrow
next arrow
previous arrow
next arrow

Trenérka týmu Apolenky

 

Jana Viktorie Šimonová se svou pílí, odhodláním a nadšením přesunula pozvolna ze stupňů vítězů na trenérskou pozici. Zvládla
závodit za skupinu Top Teens a zároveň trénovat Apolenky. V současné době se věnuje čistě trenérství, a to skupině Apolenky.

 

Jana Viktorie Šimonová

Jana je důležitou posilou v trenérském týmu, protože od roku 2022 plně převzala vedení skupiny Apolenky. V trénincích hodně pracuje s hudbou, protože si děvčata musí zvyknout na nový typ skladeb, a to orchestrálních, na které poprvé nacvičují sestavu klasik. Děvčata jsou ve zlatém věku senzomotorického učení, a tak Jana hodně zařazuje hry zaměřené na postřeh, koordinaci a také spolupráci mezi děvčaty, protože to je v kolektivním sportu obzvlášť důležité.

Videopředstavení Apolenek

Vystoupení Apolenek

Kvalifikace na Mistrovství ČR asociace MAC

Ve videu je skupinová choreografie pom klasik, kterou Apolenky předvedly v kvalifikačním kole o postup na Mistrovství České republiky na Region Cupu v Brušperku v roce 2018. Apolenky jsou jedním z mála týmů kadetek v ČR, které si troufají každoročně nacvičit nejen sestavu pom, ale také sestavu klasik i s pochodovým defilé. V roce 2018 se sestava klasik, i zásluhou chytlavé hudby, obzvlášť povedla. A prvky paso-doble se holkám dostaly vyloženě pod kůži.

Slova chvály a povzbuzení

Ve věku 9–11 let si děvčata hledají kamarádky a utvářejí si svou pozici v kolektivu. Většinou už se pozná, kdo má na tanec nadání a kdo ho má méně. Skupina je úspěšná tehdy, když jsou děvčata k sobě tolerantní a vzájemně se podporují. Apolenkám se to daří. Při jejich vystoupení je vidět, že si to užívají jako jednotlivci i jako skupina. A moc jim to sluší!

Marcela Křížová, zakladatelka AP klubu