APOLENKY

kategorie kadetky

Představení skupiny

Rok po založení AP klubu jsme děvčata rozdělily dle věku do dvou skupin – kadetky a juniorky. Kadetky v roce 2012 byly pojmenovány jako Apolenky. Toto jméno se nabízelo, protože má na začátku písmena AP. V této skupině jsou děvčata ve věku 9–11 let. Děvčata trénují dvakrát týdně. Tréninky jsou zaměřeny nejen na taneční a gymnastickou průpravu a práci s pompony, ale i na zvládnutí dvou pódiových skupinových choreografií a pochodového defilé. Některá děvčata navíc soutěží i v sólových vystoupeních. Každým rokem se Apolenky zúčastňují nepostupových i postupových soutěží v kalendáři mažoretkových asociací, kde získávají i ve finálových kolech medailová umístění. Zpravidla postupují i na Mistrovství Evropy.

V roce 2016 získaly také titul II. vicemistryně světa na MWF-II. Majorette-sport WORLD Championship v Poreči.

Výběr z fotogalerie

Levá, pravá, ruka, noha, dřepni, pokrč kolínka,

ladné tělo, hezký úsměv a je z Tebe Apolenka.
previous arrow
next arrow
previous arrow
next arrow

Trenérka týmu Apolenky

Gabriela Maliková je trenérkou a členkou výboru AP klubu od roku 2009. Věnuje se mladším děvčatům. Trénuje skupinu Malenky a do roku 2022 i Apolenky, které každoročně přiváděla k medailovým oceněním. Od roku 2022 trénuje tuto skupinu děvčat Petra Krečmerová

 

Gabriela Maliková

Gabka trénuje skupinu Apolenky od jejího založení a má s tímto týmem opakovaně výborné výsledky. Každoročně se jí daří vnést do choreografií něco nového. Kromě toho pro zpestření rozcvičky velmi často uplatňuje společné tanečky, taneční hry, českou polku, gymnastiku i cvičení na nářadí. Svoje svěřenkyně dokáže velmi dobře připravit na každou soutěž. Není to úkol lehký, protože v tomto věku se děvčata teprve učí zodpovědnosti ke kolektivu a k uvědomění si toho, že soutěž je velmi důležitá součást sportu.

Videopředstavení Apolenek

Video

Vystoupení Apolenek

Kvalifikace na Mistrovství ČR asociace MAC

Ve videu je skupinová choreografie pom klasik, kterou Apolenky předvedly v kvalifikačním kole o postup na Mistrovství České republiky na Region Cupu v Brušperku v roce 2018. Apolenky jsou jedním z mála týmů kadetek v ČR, které si troufají každoročně nacvičit nejen sestavu pom, ale také sestavu klasik i s pochodovým defilé. V roce 2018 se sestava klasik, i zásluhou chytlavé hudby, obzvlášť povedla. A prvky paso-doble se holkám dostaly vyloženě pod kůži.

Slova chvály a povzbuzení

Ve věku 9–11 let si děvčata hledají kamarádky a utvářejí si svou pozici v kolektivu. Většinou už se pozná, kdo má na tanec nadání a kdo ho má méně. Skupina je úspěšná tehdy, když jsou děvčata k sobě tolerantní a vzájemně se podporují. Apolenkám se to daří. Při jejich vystoupení je vidět, že si to užívají jako jednotlivci i jako skupina. A moc jim to sluší!

Marcela Křížová, vedoucí AP klubu