Jana Viktorie
Šimonová

trenérka týmu Apolenky
licence B

 

e-mail: janaviki.simi@seznam.cz

medailonek

Trenérka skupiny Apolenky

  • APOLENKY / 27 členek

Jana Viktorie Šimonová se svou pílí, odhodláním a nadšením přesunula pozvolna ze stupňů vítězů na trenérskou pozici. Zvládla závodit za skupinu Top Teens a zároveň trénovat Apolenky. V současné době se věnuje čistě trenérství, a to skupině Apolenky.

NĚCO MÁLO O MNĚ

Čauky,
jsem Jana a trénuji skupinu Apolenky. Ráda jezdím na bruslích, chodím na procházky, poznávám nová místa, cestuji a samozřejmě nejraději tančím. Do AP klubu chodím od první třídy. Tehdy jsem hrála i fotbal. Oba sporty jsem měla ráda, ale nezvládla bych se oběma věnovat na 100 %, tak jsem si musela vybrat. Nakonec u mě zvítězily mažoretky na plné čáře.

Když jsem byla starší, zkoušela jsem si doma vymyslet sólo. Moc mě to bavilo. Po éře sólo vystoupení jsme spolu s Markétkou Babincovou vytvořily duo. Podařilo se nám získat spoustu krásných ocenění.

Když jsem trénovala ve skupině Top Teens již delší dobu, začala jsem mít připomínky do sestav našich trenérek Petry a Zuzky. A zjistila jsem, že by mě bavilo jim pomáhat nebo dokonce i trénovat. Začínala jsem jako asistentka u Apolenek, které tenkrát vedla Gabka Malíková. Sledovala jsem, jak a co mám dělat, opravovala je a snažila se co nejvíc pomáhat. Občas mě napadl i kousek choreografie. Za rok sledování zpovzdálí jsem nasbírala spoustu zkušeností a chtěla jsem se více angažovat do sestav.

Nejdříve jsem Apolenky vedla jednou týdně se zaměřením na choreografii show. Momentálně trénuji jak sestavu show tak klasik. Neskutečně mě baví holkám předávat to, co mě naučily všechny ostatní trenérky AP klubu. Během roku jde vždy krásně vidět, kam se děvčata posunula, a to je mou největší radostí!

AP klub mě toho naučil spoustu, když opomenu lásku k pohybu, je to hlavně týmový duch, disciplína a zodpovědnost. Tyto hodnoty se také snažím předávat holkám.

Jana Viktorie

Napsat Janě

Chcete-li se s Janou spojit, můžete ji zaslat e-mail prostřednictvím formuláře.
Ráda odpoví na jakékoliv otázky týkající se AP klubu.

Souhlas se zpracováním osobních údajů