VÝBĚR Z BOBULÍ

kategorie rodičovské týmy

Představení skupiny

Z recese jsme v roce 2009 na soustředění nacvičily skladbu maminek. V roce 2019 jsme oslavili 10 let této skupiny, které počáteční nadšení neomrzelo. AP klub byl prvním klubem v České republice, který prosadil zařazení rodičovských týmů do postupových soutěží. Tento nápad nakonec převzaly i mezinárodní mažoretkové asociace a tak pociťujeme nejen hrdost z mnohých medailových ocenění, ale i radost z toho, že nás mnoho klubů následovalo a vzrostla nám tak velká konkurence, se kterou je radost soutěžit. Děvčata ve věku 20–57 let trénují jednou týdně. Tréninky jsou zaměřeny na nácvik prvků potřebných ve skupinové choreografii a na práci s pomponem.

Členky Výběru z bobulí jsou nejen mažoretkami, ale velkou oporou při organizaci mažoretkových soutěží a soustředění. Mnohé byly, nebo jsou i členkami výboru AP klubu.

Výběr z fotogalerie

Výběr z bobulí je skupina žen, u kterých sportovní duch

nebyl ani ve vyšším věku ze života vytěsněn.

previous arrow
next arrow
previous arrow
next arrow

Trenérka týmu Výběr z bobulí

 

Marcela Křížová je zakladatelkou AP klubu a v současné době trenérkou skupiny Výběr z bobulí. I když AP klub
v roce 2023 předala Tereze Masopustová, stále je nejdůležitějším článkem trenérského týmu, co se týče organizace.

 

Marcela Křížová

Marcela trénuje skupinu Výběr z bobulí od jejího vzniku v roce 2009. Tréninky probíhají jednou týdně v kamarádském duchu. Vždyť jde hlavně o dobrou partu „holek“, které mají, nebo měly, v klubu svou dceru. Při tvorbě choreografie mnohé z nich přicházejí s nápady, co by se ještě dalo přidat, nebo raději ubrat. A tak je výsledek vlastně kolektivní práce. Bez rozcvičky by to však nešlo. Začíná se vždy průpravou prvků, které se budou v sestavě hodit. Každý 3. čtvrtek v měsíci se netrénuje. Jde se na chvíli posedět, probrat vše důležité. Tato skupina je totiž hlavní oporou činnosti AP klubu. Maminky si berou dovolenou, aby mohly pomáhat trenérkám na soustředění i na soutěžích. To však neznamená, že by v nich nebyla zdravá soutěživost. Před soutěží se dře. Trenérka dostává hlavní slovo, natáčí videa a dělá rozbor chyb. Medaile na krku je třešničkou na dortu, protože nejvíce potěší pochvala od dcer a manželů.

Videopředstavení Výběru z bobulí

Vystoupení Výběru z bobulí

Mistrovství Evropy asociace EMA

Video zachycuje nejen sestavu, ale i zážitek z atmosféry, která byla pro nás nezapomenutelná. Je z Mistrovství Evropy asociace EMA, které se konalo v Brně v roce 2013. Poprvé rodičovský tým soutěžil na mezinárodním poli. Do té doby to nikdo nezkusil. Sekce pro rodičovské týmy na Mistrovství Evropy ještě neexistovala, proto byl Výběr z bobulí zařazen do soutěže v kategorii seniorky. Takže maminky soupeřily s děvčaty ve věku svých dcer. Pro mezinárodní rozhodčí to bylo natolik velké překvapení, že si místo porotování vzali do rukou své mobily a točili a točili. Kdoví, kde všude ve světě toto vystoupení pouštěli. Výsledné 4. místo z pěti bylo velkým úspěchem. Porazily jsme seniorky ze Slovenska. V dalším roce již byla sekce rodičovských týmů zařazena do postupových soutěží nejen v ČR, ale v celé Evropě.
Díky našim Bobulím!

Slova chvály a povzbuzení

Když skupina Výběr z bobulí v roce 2009 zahájila svou činnost, neměla žádné soupeřky. Postupně však rodičovských týmů přibývalo, vzrostla konkurence a ruku v ruce s tím i nervozita před soutěží. Soutěž je vždy zkouška nervů, ať už je vám 6 nebo 60 let. Zatím to vždy „Bobule“ zvládly. Přejeme jim, aby i nadále měly sílu ukázat mladším kategoriím, že mažoretkou můžete být i ve věku babiček.

Marcela Křížová, zakladatelka AP klubu