TEENS

kategorie juniorky

Představení skupiny

Rok po založení AP klubu jsme děvčata rozdělili dle věku do dvou skupin – kadetky a juniorky. Juniorky byly pojmenovány Teens (anglicky = náctileté). Jde o děvčata ve věku 12–14 let. Tuto skupinu trénuje od roku 2018 Tereza Masopustová, pomocnou trenérkou je Marcela Křížová. Děvčata trénují dvakrát týdně. Tréninky jsou zaměřeny na zdokonalování pohybových dovedností, na důraz a jednotnost ve skupinových choreografiích, na nejvyšší úroveň práce s pompony. Kromě dvou skupinových choreografií a pochodového defilé nacvičují i miniformace, dua a sóla. Každoročně se zúčastňují mnoha soutěží a vystoupení pro veřejnost a postupují i na Mistrovství Evropy, kde získávají medaile hlavně v sekci klasická mažoretka.

V roce 2022 získaly titul mistryně světa v kategorii pom pom open a titul II. vicemistryně světa v kategorii pom pom show na Mistrovství světa v Cirkvenici.

Výběr z fotogalerie

Výhoz, hvězda, úsměv milý, Teensky tančí každou chvíli.

Z života se radují a úsměvy všem darují.

previous arrow
next arrow
previous arrow
next arrow

Trenérka týmu Teens

Tereza Masopustová je vedoucí AP klubu, trenérkou a členkou výboru AP klubu. Věnuje se naší přípravce a mladším
děvčatům. Od roku 2023 vede skupinu Malenky, vypomáhá s trenérstvím skupiny Miniapolenky a již několik sezón
je trenérkou Teens, které každoročně přivádí k medailovým oceněním.

Tereza Masopustová

Tereza trénuje skupinu Teens od roku 2018. Do té doby byla aktivní mažoretkou. Děvčatům se věnuje nejen po dobu školního roku, ale i během prázdnin, kdy pořádá příměstské tábory zaměřené především na tanec. Její tréninky jsou taneční, zařazuje také zumbu, latinsko-americké tance i posilování. Daří se jí motivovat děvčata ke stále lepším výkonům. Z celého klubu je největší počet sólistek právě z této skupiny. Tereza se jim věnuje na individuálních trénincích, kde jim pomáhá s choreografií i výběrem hudby a volbou vhodných prvků.

Videopředstavení Teens

Vystoupení Teens

Kvalifikace na Mistrovství ČR asociace MAC

Skupina Teens se v roce 2018 představila při kvalifikačním kole o postup na Mistrovství české republiky na Region Cupu v Brušperku se sestavou v sekci pom klasik poprvé pod vedením Terezy Masopustové. Symfonická úprava písně The Final Contdown byla výbornou volbou a děvčata tak oprávněně získala zlato. Kapitánkou byla v tomto roce Martina Jurošová. Choreografie se líbila i na Mistrovství Evropy v Opatiji, kde děvčata zlato obhájila.

Slova chvály a povzbuzení

Teens = puberťačky, to je velmi citlivé období. Máme obrovskou radost, když se děvčata na trénink těší, chtějí něco umět, chtějí volný čas vyplnit sportem. Jsou z nich už krásné slečny, které umí vyhrávat i prohrávat. Tato děvčata už toho hodně umí a my máme velkou radost, že nám v klubu zůstávají a svět mažoretek neopouštějí.

Marcela Křížová, zakladatelka AP klubu