MINIAPOLENKY

kategorie kadetky

Představení skupiny

Od roku 2009 má náš klub „přípravku“, ze které jsme v roce 2012 utvořily 2 skupiny, a to minipřípravku (v roce 2014 pojmenovanou jako Malenky) a Miniapolenky, pro děvčata ve věku 7–9 let. Od počátku tuto skupinu trénuje Marcela Křížová. Děvčata trénují dvakrát týdně. Tréninky jsou zaměřeny na taneční, baletní a gymnastickou průpravu a práci s pompony na úrovni II.–IV. Každoročně se zúčastňují nepostupových i postupových soutěží v kalendáři mažoretkových asociací, kde se jim daří postoupit až do finálových kol. Soutěží v kategorii skupiny pompom kadetky mladší – pódiové choreografie. Dále se zúčastňují akcí pro veřejnost (Den města, vystoupení pro SK Brušperk atd.).

 

 

Výběr z fotogalerie

Zmenšeninou Apolenek jsou Miniapolenky.

Jsou menší vzrůstem, ale velké nadšením.

previous arrow
next arrow
previous arrow
next arrow

Trenérka týmu Miniapolenky

Marcela Křížová je zakladatelkou, vedoucí a trenérkou AP klubu. Od roku 2013 je také rozhodčí pro ČR a pro mezinárodní asociaci EMA. Do roku 2022 tuto skupinu děvčat vedla. V současnosti trénuje skupinu Malenky a Výběr z bobulí.

 

Marcela Křížová

Marcela trénuje skupinu Miniapolenky od jejího vzniku v roce 2012. V trénincích uplatňuje své zkušenosti s baletní průpravou. Velký důraz klade na čistotu gymnastických prvků a nácvik akrobacie. V tomto věku jsou děvčátka velmi učenlivá a do všeho se vrhají s nadšením, až z nich trenérka ztrácí dech, protože klidnější by byl pytel blech :-). Některé z nich si také troufají na sóloformace, obzvlášť na dua. V roce 2019 se poprvé 2 dua z této skupiny umístila na medailových pozicích ve finále MČR.

Videopředstavení Miniapolenek

Video

Vystoupení Miniapolenek

Mistrovství České republiky asociace MAC

Ve videu uvidíte vystoupení z finále Mistrovství České republiky, které se konalo v Přerově 26. 5. 2019. V písničce se zpívá o Barbie a Kenovi, které ztvárnily sestry Lucie a Veronika Holendovy. Nejen ony se v této sestavě pochlubily i pěknými gymnastickými prvky, obrazci i složitými výhozy. Na medaili sice nedosáhly, obsadily 5. místo, ale vzhledem k tomu, že většině děvčat je 8 let, je to skvělý výkon. Se stejnou sestavou vybojovaly na soutěži Opavská růže zlato.

Slova chvály a povzbuzení

Miniapolenky to mají v soutěžích moc těžké. Věkově už nemohou soutěžit v kategorii děti a v kategorii kadetky jsou nejmladší. Na většině soutěží tedy soupeří i s klubovými kamarádkami Apolenkami, které jsou mnohdy o 4 roky starší. Vedeme je k trpělivosti. A ony trpělivé jsou. Dokážou si na medaili ale počkat, a to je do života velmi cenné.

Marcela Křížová, vedoucí AP klubu