úterý 11. března 2014

Ostravský POM POM


Výsledky soutěže Ostravský pom-pom 9.3.2014: Teens 3. místo , Apolenky 2. místo, Miniapolenky 6. místo. Sóla: Adriana Pejková 8. místo, Tereza Křížová 9. místo, Michaela Dudová 10. místo, duo Tereza Masopustová a Michaela Dudová 4. místo.


Moc gratulujeme Apolenkám k jejich úžasnému výkonu a zisku stříbra na nedělní soutěži Ostravský pompon. Konkurence byla vysoká, ale holky obstály a moc se všem líbily. Pochvalu si zaslouží i  šesté Miniapolenky a bronzové Teensky, které sice udělaly trochu více chyb, nicméně snaha tu byla a snad to holky vyburcuje  k většímu úsilí. Takže 2 poháry do vitríny:))


V loňském roce Miniapolenky měly soutěž až 13.4. a měly sestavu více vypilovanou. Taky si zvykly, že na každé soutěži měly medaili. Soutěžily v kategorii děti, kde byly nejstarší. Letos to budou mít velmi těžké, protože v postupových soutěžích Mistrovství ČR budou již zařazeny do kadetek, kde budou ale mezi nejmladšími. Apolenky budou také kadetky, ale jedny z nejstarších. Miniapolenky a Apolenky tak budou soupeřkami. Teens budou v juniorkách.

Ohledně pravidel. Náš klub trénuje podle pravidel sekce pom-pom klasik, kde nejsou povoleny zvedačky, gymnastika ani akrobacie. Mnoho klubů, které jezdí např. také na nepostupové soutěže jako Ostravský pom-pon, jsou v jiných sekcích pom-ponů, kde zvedačky a akrobacie povoleny jsou a mnohé sestavy jsou velmi podobné gymnastickým závodům. Porota na nepostupových soutěžích typu Ostravský pom-pon, Tornádo, Stars Cup atd. není většinou sestavena z akreditovaných rozhodčích a tak nikdy nevíme, co rozhodne. Apolenkám se ale podařilo získat 2. místo bez jediné zvedačky nebo "hvězdy". Miniapolenkám jsem pro Ostravský pom-pon do sestavy jednu hvězdu dala, ale v postupových soutěžích MČR se hvězdy dělat nebudou.

Teď se musíme zaměřit na vypilování, na nácvik nástupů na hudbu a nácvik pochodového defilé, které se však využije až v případě, že postoupíme na Mistrovství Evropy. V kvalifikačním, semifinálovém i finálovém kole pochodové defilé nebude. Momentálně aktuální informace je taková, že pro pom-pom klasik nebude Mistrovství Evropy v Poreči, ale v Rumunsku. Nevíme, jestli by to i v případě postupu bylo reálné a finančně možné. Ve stejnou dobu jako Mistrovství Evropy v Rumunsku se ještě koná soutěžní festival Golden pom-pons v Bulharsku. Protože je obojí dost z ruky, asi bychom s Miniapolenkami nejeli. Možná bychom zajistili postup jen Apolenkám a Teenskám. Miniapolenky ještě mají před sebou mnoho let ....... 

Marcela

Žádné komentáře:

Okomentovat